Wykład „Czy praca on-line musi boleć?” – zapraszamy do oglądania!

Warto zatroszczyć się o swój kręgosłup zawczasu To, co sami może my zrobić, to zadbać o właściwą postawę ciała w życiu codziennym. Jak to zrobić? Obejrzeć nasz wykład „Czy praca on-line musi boleć? Zapraszamy wszystkich na kolejny otwarty wykład, tym razem z obfitym zasobem informacji praktycznych, jak zadbać o swój kręgosłup.

Czytaj dalej „Wykład „Czy praca on-line musi boleć?” – zapraszamy do oglądania!”

Zaproszenie na wykład online pt. „Czy praca on-line musi boleć?”

W imieniu prelegentów i własnym serdecznie zapraszamy na wykład pt. „Czy praca on-line musi boleć?” Będzie to czwarta z serii dziesięciu prelekcji realizowanych w ramach projektu „Poznaj tajemnice ciała ludzkiego w teatrze anatomicznym XXI wieku”.
Wykład odbędzie się w formie      on-line 25 lutego 2021 r. o godzinie 17:00 pod  adresem:                                  https://zoom.us/j/93636116193…
Ze względów technicznych liczba wejść na platformę ograniczona jest do 250 – o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje pierwszeństwo połączenia ze wskazanym adresem. Wykład zostanie nagrany i udostępniony na naszej nowej witrynie: www.teatranatomiczny.wum.edu.pl.
Specjaliści leczenia narządu ruchu – ortopeda dr hab. n.med. Andrzej Kotela i dwóch fizjoterapeutów dr n. o zdr. Joanna Jaczewska-Bogacka oraz mgr Mateusz Wyszyński – opowiedzą o tym jak:

Czytaj dalej „Zaproszenie na wykład online pt. „Czy praca on-line musi boleć?””

Jest już dostępny wykład pt. „Lekcje anatomii doktorów Tulpa, Egbertsza, Deijmana i Ruyscha – fenomenem malarstwa XVII w.”

Czy słyszeliście kiedyś o anatomicznych asamblażach wykonanych przez słynnego amsterdamskiego chirurga i preparatora Frederika Ruyscha? Składały się one ze szkieletów płodów, łożysk, kamieni żółciowych, drzew naczyniowych; dodatkowo dekorowano je także motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Taki widok musiał być bez wątpienia wstrząsającym przeżyciem dla każdego obserwatora! Tym bardziej, że tym delikatnym, trójwymiarowym kompozycjom nadano narracyjny charakter, tworząc widoczną dla oka iluzję życia.

Więcej na temat tych niezwykłych prac i siedemnastowiecznych obrazów z Ruyschem  w roli głównej dowiecie się  podczas wykładu  dra Adama Tyszkiewicz pt. „Lekcje anatomii doktorów Tulpa, Egbertsza, Deijmana i Ruyscha – fenomenem malarstwa XVII w.” który udostępniamy poniżej.

Zapraszamy do ogladania !

 

Czytaj dalej „Jest już dostępny wykład pt. „Lekcje anatomii doktorów Tulpa, Egbertsza, Deijmana i Ruyscha – fenomenem malarstwa XVII w.””

Wirtualna wystawa „Słynni patolodzy na przestrzeni dziejów – od XVIII do XX wieku”

Serdecznie zapraszamy na wirtualną wystawę pt: „Słynni patolodzy na przestrzeni dziejów – od XVIII do XX wieku”. Na 23 planszach chcemy  przedstawić  sylwetki znanych patologów – zarówno polskich jak i zagranicznych, których dokonania znacząco przyczyniły się do rozwoju medycyny na przestrzeni XVIII,  XIX i XX wieku. Każdemu z nich poświęciliśmy jedną planszę. Niektóre z osób tu przedstawionych to postaci, o których dokonaniach większość z nas wie niewiele, a najpewniej nie słyszały o nich wcale.  W zwięzły sposób przyjrzymy się więc ich osiągnięciom, zidentyfikujemy ich wkład w praktykę medyczną oraz postaramy się pokazać kontekst ich odkryć. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta forma przedstawiania sylwetek ludzi, których odkrycia i badania na zawsze zmieniły zarówno światową jak i polską medycynę.

Projekt wystawy przygotowało Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt graficzny opracowała Katarzyna Ośko przy współpracy Piotra Berezowskiego.  Serdecznie zapraszamy do lektury!

Czytaj dalej „Wirtualna wystawa „Słynni patolodzy na przestrzeni dziejów – od XVIII do XX wieku””

Animacja „Kamienie milowe w dziejach anatomii” – nowa produkcja naszego Muzeum

Tegoroczna ceremonia rozdania Oscarów dopiero w kwietniu, a my już dzisiaj wyświetlimy Wam superprodukcję godną złotej statuetki, czyli „Kamienie milowe w dziejach anatomii” Animacja, zrealizowana w ramach projektu „Poznaj tajemnice ciała ludzkiego w teatrze anatomicznym XXI w.”, obfituje w drastyczne sceny, dramatyczne zwroty akcji, ale przede wszystkim w solidną dawkę wiedzy o historii anatomii człowieka. Serdecznie zapraszamy na seans!

Czytaj dalej „Animacja „Kamienie milowe w dziejach anatomii” – nowa produkcja naszego Muzeum”